Županijsko natjecanje iz Povijesti

Autor: Jagoda Ivčić, 15. 3. 2023.

Naša je škola jučer bila domaćin županijskog Natjecanja iz Povijesti na kojem su snage odmjerili učenici iz 12 škola Karlovačke županije. Natjecali su se u dvije skupine, 7. i 8. razredi, odnosno 10 učenika sedmog razreda i 21 učenik osmog razreda.
Nakon okupljanja i pozdravne riječi ravnateljice Jasmine Katunić, učenici su se uputili u 3 učionice u kojima se 90 minuta pisao test iz povijesti. Po završetku pisanja povjerenstva su ispravljala testove, a učenici natjecatelji su se u pratnji naših učitelja uputili u šetnju do rijeke Kupe.
Rezultati natjecanja su sljedeći: u kategoriji sedmih razreda prvo mjesto su zauzeli Tin Milanović i Sven Vukić mentora Marka Vladića iz OŠ Grabrik, drugi je bio Damjan Kovačević mentorice Maje Lukić Puškarić iz OŠ Dubovac, a treće mjesto osvojio je Luka Marković-Mikoč mentorice Ivane Ferko Pećar iz OŠ Slava Raškaj, Ozalj. U kategoriji osmih razreda prvo mjesto osvojila je Ana Marija Jurišić mentora Vedrana Šenka iz OŠ Grabrik, drugo mjesto pripalo je Ivanu Župančiću mentorice Maje Lukić Puškarić iz OŠ Dubovac, a treće je zauzeo Roko Babić mentorice Kristine Golubić Kitić iz OŠ Ivan Goran Kovačić.
Čestitamo pobjednicima i svim sudionicima natjecanja te njihovim mentorima, a posebno se zahvaljujemo našim sponzorima Alfi i Školskoj knjizi koji su osigurali nagrade za sve sudionike.
Zahvaljujemo i svim članovima provedbenog povjerenstva kao i djelatnicima naše škole koji su doprinijeli uspješnoj organizaciji i provedbi ovog natjecanja. HVALA!

autorica teksta: Nikolina Tržok Boldin

Izvor: Nikolina Tržok Boldin, Ivana Vuković