PROJEKTNI DAN U OŠ ŽAKANJE

Autor: Jagoda Ivčić, 17. 11. 2022.

I ove godine obilježili smo Projektni dan pod nazivom „Poštujmo različitosti“. Naši vrijedni nastavnici pripremili su niz radionica na kojim su sudjelovali svi naši učenici.

Pripremljeno je ukupno 7 radionica za razrednu i 7 radionica za predmetnu nastavu. U razrednoj nastavi učiteljica Snježana Mus i pedagoginja Maja Jakić pripremile su radionicu „Naše sličnosti i razlike“, radionicu „Daj 5“ vodile su učiteljice Lidija Vidoni i Ankica Klanfar, učiteljice Ana Maria Belavić i Karolina Ribarić „Super je biti različit“, Irena Predović Drakulić i knjižničarka radionicu pod nazivom „Najotmjeniji div u gradu“. Radionicu pod nazivom „Naša rijeka sličnosti i razlika“ pripremile su učiteljice Jasmina Jurinčić i Vlatka Vraničar, a Željka Vukčević i Dubravka Mravunac radionicu pod nazivom „Tolerancija i prihvaćanje. Naša psihologinja Lea Šipka vodila je radionicu „Isti, a različiti“.

U predmetnoj nastavi učiteljice Dubravka Kostelac i Darinka Horvat pripremile su i vodile radionicu pod nazivom „Savršeno nesavršeni – prihvaćanje različitosti“, učiteljice Lorena Sopčić i Jelica Ojdanić radionicu „Virtualni i stvarni svijet“. Radionicu pod nazivom „Društvene mreže“ vodile su učiteljice Ivana Vuković i Željana Drožđan Mateljan. Tomislav Mravunac i Josip Cerjak pripremili su radionicu pod nazivom „Prijatelji poštuju različitost“, dok su radionicu pod nazivom „U tuđim cipelama“ pripremile učiteljice Sanja Brunski i Nikolina Tržok Boldin. Radionicu nazvanu „Različitosti u svijetu“ vodile su učiteljice Renata Lorković Rehorić i Vesna Malatestinić, a učiteljice Gabi Tomašić i Antonija Kunf Rehorić pripremile su radionicu pod nazivom „Znakovni jezik“ na kojoj su učenici naučili kako komunicirati na znakovnom jeziku.

Klasične nastave nije bilo, ali učenja i dobre zabave nije nedostajalo. Razgovarali smo  o poštivanju i prihvaćanju drugih i drugačijih i ponovili ono što smo ranije naučili. Okušali smo se u znakovnom jeziku i učenici koja danas slavi rođendan otpjevali pjesmu koristeći i znakovni jezik.

Više fotografija možete pogledati u fotogaleriji

Izvor: učiteljice i učitelji razredne i predmetne nastave

« Svibanj 2024 »