LIKOVNA KOLONIJA OŠ ŽAKANJE

Autor: Jagoda Ivčić, 17. 10. 2022.

OŠ Žakanje organizirala je 6. likovnu koloniju na kojoj su se okupili brojni umjetnici iz Karlovačke županije i susjedne nam Slovenije, učenici naše škole i Osnovne šole Metlika iz Metlike. Likovna kolonija održana je 15. listopada 2022.g. na atraktivnim lokacijama uz rijeku Kupu u Pravutini i Bubnjarcima, u školi, kod crkve u Kamanju, Lipniku i Žakanju, kod Etno kuće obitelji Jacmenović u Lipniku, te starog grada Ribnik u Ribniku. U prostoru škole održana je radionica modeliranja gline.

Na likovnoj koloniji sudjelovali su umjetnici: Josip Volović, Mišo Pakši, Erika Šimičić, Nataša Gojak, Željko Nemec, Boško Rupčić, Milorad Rupčić, Zlatko Guštin, Elizabeta Bukovac Basar, Mira Stepinac, Duško Rupčić, Marijan Juratović, Bojana Meandžija, Duška Vlašič, Štefica Pavlaković i Milivoj Svoboda.

Nakon okupljanja i doručka umjetnici su u pratnji učenika i učiteljica odabrali  lokaciju na kojoj žele slikati. Tijekom stvaralačkog zadatka učenici su dobili priliku naučiti brojne zanimljivosti o tehnikama slikanja, a i sami se okušati u stvaranju likovnog djela.

Likovna kolonija realizirana je sredstvima Osnovne škole Žakanje te Karlovačke županije i udruge „Ciciban“ kojima se ovom prilikom zahvaljujemo. Sva djela nastala tijekom likovne kolonije izložena su u holu škole.

Fotografije su dostupne na linku: http://os-zakanje.skole.hr/fotogalerija?show=album&id=213

« Svibanj 2024 »