Žakanje - 4. razred

Ponedjeljak, 20.4.2020.

Autor: Irena Predović-Drakulić, 20. 4. 2020.

Dobro jutro, dragi učenici!

Evo nas opet zajedno u još jednom tjednu škole na daljinu. U ovom tjednu obilježit ćemo Dan planeta Zemlje. Već smo prošlih godina o tome puno pričali, a trenutno smo svjedoci situacije koja je za našu Zemlju potpuno nova. Kako da ju spasimo? Kako da joj pomognemo? Razmišljajmo o tome. Ako nekome dođe koja dobra ideja neka ju slobodno  nacrta, napravi plakat ili napiše nešto o tome. Veselit ću se uradcima koje dobijem.

A sada krenimo na današnje zadatke.

PID

U našoj "zoom komunikaciji" neki su se od vas požalili kako su im sadržaji iz PID-a teški. Oni jednostavno traže više vašeg čitanja i to čitanja s razumijevanjem, povezivanja sadržaja i razmišljanja o njima. Potrudite se jer u 4. razredu nastavljamo s istim sadržajima samo ćemo im još dodati poneki novi podatak , sličicu, umnu mapu i neko novo saznanje do kojeg ćemo doći. Oni koji sada više zapamte imat će manje poteškoća, vjerujte. Zato je važno da se čim više trudite .

Danas je na redu bilo ponavljanje o gospodarstvu i gospodarstvenim djelatnostima. U Školi na trećem ponudili su zanimljive igre:

Na početku ove igre je pjesma i upute za izradu društvene igre (koju možeš zaigrati s ukućanima),  a kasnije su  dvije zanimljive igre o  djelatnostima ljudi:

HJ

Danas ste ponavljali dvotočje i zarez u nabrajanju, koje mislim da ste već dosta dobro naučili. Zato ste zaslužili igru za ponavljanje:

Nakon toga slijedila je kratka domaća zadaća  (Pokušaj poslije…) koju treba napisati,  poslikati i poslati.

MAT

Dragi učenici!

Prilikom pregledavanja domaće zadaće iz matematike primijetila sam da su neki izvodili pogrešno pisano dijeljenje dvoznamenkastog broja. Meni je jasno da je ovo jednostavno i da to možemo i napamet izračunati ali vrlo je bitno da usvojimo postupak dijeljenja jer će nam on trebati i u 4. razredu. Sjetite se onih mojih primjera: 357926: 48=………..E sad "ekipica" koja je dijeljenje radila napamet neka proba ovo riješiti! Nema šanse!!!!surprise Zato nemojte da se ljutim zbog dijeljenja i vaše brzopletosti nego računajte onako kako je računala učiteljica Mirna. Lijepo sam vas uputila na snimak i tražila od vas da radite zajedno s njom u bilježnice. I na kraju, što sam dobila? Hoćete mi dokazati da vi to možete napamet! Odlično! To računanje napamet služi provjeravanju onoga što napišete, a nikako samo rješavanju na taj način.

Nadam se da sam bila jasna!!!!!!angry

A sada krenimo dalje.

1. Otvori na you tube kanalu Škola na trećem, 3.razred, 15.4.2020. i pogledaj kako učiteljica Mirna pokazuje pisano dijeljenje troznamenkastog broja jednoznamenkastim. Taj dio nalazi se na snimci ovdje:

30:41 Matematika - Pisano dijeljenje troznamenkastoga broja jednoznamenkastim.

Tri zadatka zadala je učiteljica za rješavanje u bilježnicu: 468:2=……, 693:3=……, 848:4=….

Riješi to u bilježnicu, poslikaj i pošalji! I OBAVEZNO načini provjeru množenjem!

1. Otvori udžbenik, str. 63 i riješi zadatke pisanog dijeljenja. 3. zadatak potrebno je raditi u bilježnicu, poslikati i poslati! I OBAVEZNO načini provjeru množenjem!
  2. Sada treba riješiti zadatke u RB, str. 59. Da biste pravilno radili, da bi vam bilo pregledno, da pravilno potpisujete, 2., 4. i 6. zadatak potrebno je raditi u bilježnicu (U RB stvarno nema dovoljno mjesta, nemojte stiskati!) Poslikaj i pošalji 6. zadatak!

I da, istina je da danas imate više zadaće, a to je zato što su neki radili "po svoje" i nisu čitali upute. Sada sigurno pušu i prigovaraju, ali što im ja mogu. Neke se stvari JEDNOSTAVNO MORAJU napraviti onako kako se traži.

Dio zadaće možete napraviti prije našeg susreta na zoomu, a dio kad stignete.

Vidimo se!