Žakanje - 4. razred

Četvrtak, 9.4.2020.

Autor: Irena Predović-Drakulić, 8. 4. 2020.

Dragi trećaši!

Evo nas u zadnjem radnom danu ovoga tjedna. Pred nama je Uskrs i nekoliko dana odmora koje ćemo provesti sa svojim najmilijima.

Zato danas treba riješiti svu zadaću kako biste imali vremena pomoći mami oko pripremanja pisanica, blagdanskog stola i svega ostalog.

Za zagrijavanje riješite ZZ iz matematike, str 52. Nastavljamo nakon Škole na trećem.

Izložba pristiglih zečića :

MAT

Radi redom:

1. Riješi 1. zadatak u udžbeniku, str 57
  2. Pogledaj kako je učiteljica Mirna objasnila novo množenje na snimci  na you tube: Škola na trećem, 3, razred,31.3.2020. Piši u svoju bilježnicu i rješavaj zajedno s učiteljicom Mirnom
  3. Postupak ovog množenja promotri u 2. zadatku, udžbenik, str.57
  4. Pažljivo riješi ostale zadatke na ovoj stranici
  5. DZ: Riješi zadatke u RB, str. 53. Poslikaj i pošalji 3., 4. i 5. zadatak, str.53

TKO ŽELI vježbati ovih dana koji su pred nama, a da ostane u formi, može rješavati zadatke za ponavljanje u: udžbeniku str.58, ; RB str.54; ZZ str.53-55. Između ovih zadataka izaberi 2 zadatka koja su ti se činila najteža i za koje nisi siguran/sigurna da li si dobro riješio/riješila. Bez straha ih poslikaj i pošalji, bilo kada ovih dana,  pa ćemo ih zajedno riješiti. Ja sam tu da pomognem.

HJ

Za nagradu, jer ste bili jako vrijedni, vodim vas u kazalište. Na satu GK slušali smo glazbenu priču „Peća i vuk“. A sada možete pogledati tu priču u izvedbi Gradskog kazališta Zorin dom iz Karlovca.

LK

Za izradu današnjih pisanica koristit ćete  materijal koji imate svi, časopise (reklamne), ljepilo, flomaster i bijeli papir.

Radit ćete pisanicu s porukom. S obzirom da ovaj Uskrs nemamo mogućnost jedni drugima uživo čestitati, ova vaša pisanica bit će uspomena na ovaj neobični Uskrs.

Kako raditi: Iz časopisa istrgajte prstićima riječi ili dijelove riječi koje pronađete, a da imaju veze s Uskrsom: vjera, radost, zajedno, svi, sreća, Uskrs, ljubav i sl.

Zatim te dijelove zalijepite na papir formirajući oblik pisanice. Između dijelova ostavite mali razmak. Flomasterom (odaberi jednu boju) i crtama i točkama ukrasite pisanicu i prostor između praznina. Poslikaj i pošalji kad bude gotovo. Imaš dovoljno vremena i nemoj se žuriti. (Možeš raditi sve ove dane i poslati nakon praznika!)

Primjer: