Žakanje - 4. razred

Petak, 3.4.2020.

Autor: Irena Predović-Drakulić, 3. 4. 2020.

Dragi učenici!

Evo nas već na kraju trećeg tjedna škole na daljinu. Sada smo već svi ulovili ritam rada i zaslužili smo vikend koji je pred nama. Zato pokušajte danas završiti sve zadatke i DZ kako biste dane vikenda proveli u igri i veselju. Pošaljite zadaće i vikend je pred vama!

MAT

Vidjela sam da ste jučer razumjeli množenje dvoznamenkastog broja jednoznamenkastim brojem i da su zadaće uglavnom dobro napravljene. Danas ćemo krenuti dalje s množenjem, ali s PISANIM množenjem.

1.  Za početak pripremite bilježnice, napišite naslov: Pisano množenje dvoznamenkastog broja jednoznamenkastim brojem i uključite snimak na linku. Pišite zadatke zajedno s učiteljicom Tamarom koja je za vas snimila ovaj video. Na početku videa učiteljica  upućuje na 1.zadatak, ali to je u drugom udžbeniku. Samo nastavite gledati i zapisivati u bilježnicu.

1. Sada otvorite udžbenik, str. 54 i riješite 1. zadatak
  2. Nakon toga promotrite 2. zadatak i upamtite: PISANO MNOŽENJE UVIJEK POČINJE MNOŽENJEM JEDINICA !!!!!
  3. Riješi zadatke 3.,4. i 5., str 54. Nije teško, zar ne?!
  4. DZ: Riješi zadatke u RB, str.50. Poslikaj i pošalji 6. i 7. zadatak!

TKO ŽELI više vježbati (da mu kasnije bude lakše) može riješiti i zadatke u ZZ, str. 50

PID

Jučer ste s učiteljicom Mirnom (na HRT3) učili  o značenju vode za život ljudi.

Pročitaj iz udžbenika tekst na str. 86 i 87.

U bilježnicu napiši naslov i odgovori (potpunim rečenicama) na 5 pitanja na str.87. Poslikaj i pošalji!

HJ

Kao što ste vidjeli, danas je na U školi na trećem  bilo ponavljanje vrsta riječi. Ovdje vam se nalazi igrica koju možete igrati.

A mi smo se dogovorili da danas imamo lektiru. Nadam se da vam se knjiga „Dnevnim Pauline P.“ svidjela i da ste se nasmijali čitajući ju. A i oni koji su pročitali “ Drugi dnevnik Pauline P.“ danas će se zabaviti. Radite po redu:

1. Za početak složite puzzle:

1. Poslušaj zvučni zapis iz knjige „Drugi dnevnik Pauline P.“

1. Otvori prezentaciju iz dokumenata. Pažljivo ju pročitaj.

Slajd na kojem piše mjesto radnje, vrijeme radnje i ostalo, prepiši u bilježnicu. Ne zaboravi napisati naslov i ime spisateljice Sanjuške.

1. Na kraju prezentacije nalazi se zadatak za DZ. To napiši, poslikaj i pošalji (DO SRIJEDE,8.4.2020.)

ZA ONE KOJI ŽELE čitati više, na našoj školskoj web stranici , pod školska knjižnica, nalazi se još jedna knjiga učiteljice Sanjuške. Otvorite , čitajte i uživajte! (To može i prije spavanja!)

LK

A sad malo ORIGAMI, vještina savijanja papira. Danas radimo tulipan.

U dokumentima se nalazi prikaz kako ćete to napraviti.

Sigurna sam da će pojedinci biti jako uspješni i napraviti puno tulipana. Pokušajte ih složiti u neki npr. cvjetnjak na papiru tako da slika bude bogata. Ako želite poslikajte i pošaljite!

TZK

Sigurna sam da ste cijeli tjedan vježbali uz HRT,3 a sada je vrijeme za izlazak van  na sunce. Napravite u dvorištu poligon s trčanjem, puzanjem, skakanjem, nošenjem i što vam se još čini prikladnim. Kada sve priredite pozovite roditelje i braću i takmičite se tko će biti brži i uspješniji. Ja navijam za mame…..one će sigurno sa strane nešto snimiti na mobitel, ali i one trebaju pokazati koliko su uspješne na poligonu.wink Želim vam da se dobro zabavite!

Želim vam svima ugodan vikend i zajedno smo opet u ponedjeljak!

Priloženi dokumenti:
S_LEKTIRA_Dnevnik_Pauline_P..ppt (2.29 MB)