Žakanje - 4. razred

Petak, 27.3.2020.

Autor: Irena Predović-Drakulić, 27. 3. 2020.

Dobro jutro dragi učenici!

Stigli smo na kraj drugog tjedna ove naše škole na daljinu. Budući da ste bili vrijedni kroz tjedan, danas ćemo imati nešto laganiji ritam rada. A i vikend je pred nama pa ćemo moći obaveze malo raspodijeliti.

Pa krenimo na „više“

MAT

Za vježbu množenja brojeva s 10 i 100, potrebno je riješiti zadatke u ZZ na str. 46. Nadam se da vam je ovo gradivo lagano i sigurna sam da ćete za ovu DZ potrošiti vrlo malo vremena (uz preduvjet da pazite prilikom rješavanja!)  Vrijeme sad!............... Kad sve riješite pošaljite 6. i 7.zadatak.

HJ

Kao što sam jučer najavila danas ćemo se malo zabaviti ali i nešto novo naučiti.

Čarobnjak, kojeg ste jučer opisivali i crtali bio je uvod u film koji ćete danas pogledati. Film sam proslijedila mamama (i ponekom tati!). To je film

Čarobnjak iz Oza

To je dječji film koji  je nastao 1939.godine prema istoimenoj knjizi. Redatelj je V. Fleming.

A sad se udobno smjestite  i uživajte u filmu. Kasnije ću postaviti zadatke vezane uz film. I naravno uvijek ga možete ponovno gledati.

Uživajte!

smiley Sigurna sam da vam se film svidio. Sada ćete u bilježnicu napisati :laugh

Čarobnjak iz Oza

• nastao 1939.prema istoimenoj knjizi
  • redatelj: V.Fleming
  • dječji film
  • glavni lik: djevojčica Dorothy
  • sporedni likovi: čarobnjak iz Oza, Strašilo, Limenko, Strašljivi lav….i mnogi drugi stanovnici čarobne zemlje Oz
  • glazba i ples sastavni su dio filma- mjuzikl
  • film dobio Oscara za najbolju pjesmu i glazbu

(što ne mjuzikl i nagrada Oscar saznaj na wikipediji)

Zadatak za vas:

Nacrtaj neke likove koje smo vidjeli u filmu. Poslikaj i pošalji.

Poslušaj skladbu Over the Rainbow iz filma na linku:

PID

Nakon što ste odgledali današnju Školu na trećem, zadatak je pročitati str.79 iz udžbenika. Nakon toga prepiši u bilježnicu dokument u prilogu.

A onda zadatak za moje kreativce!!! (TKO ŽELI!)

Radit ćete različite zadatke.

Kreativci iz grupe: Sara SD, David, Eva, Nika J. Luna i Natalija bavit će se zaduženi za Biljni svijet u stajaćim vodama.

Kreativci iz grupe: Ana, Nina Petra, Valerija, Nikolina i Pavao zaduženi su za Životinje uz vode stajaćice.

Kreativci iz grupe: Dora, Jan, Lara, Sara K., Tea i Filip zaduženi su za Životinje u stajaćim vodama.

A kreativci iz grupe: Lorena, Josipa, Nika K. i Fran zaduženi su za Biljni svijet uz vode stajaćice.

Osnovni tekst po kojem ćete raditi poslat ću mamama na viber. Vaš je zadatak pozorno pročitati tekst. Na plakat (malo veći papir, može A4) treba prepisati naslov svog teksta. Potražiti u starim dječjim časopisima postoje li kakve fotografije ili nacrtati biljke i životinje o kojima se radi u vašem tekstu i napisati osnovne informacije ali i ono što uspijete istražiti o njima. Plakat treba biti pregledan i čitljiv. Pišite po njemu keramičkom ili flomasterom (nikako običnom olovkom! ) S ovime se možete zabavljati do ponedjeljka. TKO ŽELI!!!!

SRO