Žakanje - 4. razred

Četvrtak, 26.3.2020.

Autor: Irena Predović-Drakulić, 26. 3. 2020.

Dobro jutro, dragi učenici!

Nadam se da ste se naspavali i da ste spremni za današnje nove zadatke. Samo pazite da ih redovito ispunjavate kako vam se gradivo ne bi gomilalo. Dok ne počne „Škola na trećem“ imate vremena doručkovati, završiti zadaću od jučer i pripremiti se za današnju nastavu.

Pa možemo početi.

Klikni na „više“.

MAT

Vidjela sam da su neki učenici jučer imali poteškoće s množenjem zbroja brojem. Lijepo vas molim da prezentacije, snimke i ono što vam napišem kao uputu za rad pogledate više puta kako bi vam gradivo bilo jasnije. Kada smo u učionici i ja svaku nastavnu jedinicu ponavljam više puta, kako bi svi razumjeli. Zar ne? Budite pažljivi dok gledate i čitate, pišite si bilješke u bilježnicu, razmišljajte i ne žurite s radom. Bitno je da to savladate i razumijete, a ne da ste brzi u radu. Ovakav način rada  puno je teži i traži od vas puno veću aktivnost. Puno uspjeha!

Dok čekate učiteljicu Josipu riješite zadatke u ZZ, str. 45. Pazite kod 5.zad. jer tu su tri pribrojnika! Taj zadatak, na kraju, pošaljite zajedno s ostalom današnjom zadaćom . Polako i pažljivo!

smiley

Nadam se da ste učiteljicu Josipu dobro slušali i da vam je na današnjoj nastavi bilo zanimljivo. Sigurno ste se i razgibali! To je svakako potrebno i nemojte „zabušavati“.

MAT

Danas ćemo naučiti Množenje brojeva s 10 i 100. To je jako jednostavno i već smo to spominjali kad smo preračunavali jedinične dužine. Sigurna sam da ćete se sjetiti.

Za početak pogledajte snimku učiteljice Sanje koja je to već odradila sa svojim razredom i nesebično nam je dozvolila da se poslužimo s njenom snimkom. Uz nju ćete vrlo lako savladati ovo množenje. Snimka je na linku:

HVALA učiteljici Sanji! Sigurna sam da vam je sada sve jasno.

Sada riješi zadatke u udžbeniku, str.50 . i RB, str.46. Pazi kod 4.zadatka u RB. To je množenje zbroja brojem! Prvo se množi pa se zatim zbraja. Taj zadatak, na kraju dana, predajete zajedno s ostalom današnjom zadaćom .

Igra za ponavljanje „Škola na trećem“

LK i HJ

Vaš današnji zadatak iz  LK je nacrtati kako zamišljate čarobnjaka (sa svim njegovim rekvizitima!) Smjestite ga u njegovu čarobnu zemlju. Zamislite što to on sve ima u svojoj čarobnoj zemlji i nacrtajte.  Znači, potrebno je popuniti cijeli papir da slika bude potpuna. Možeš crtati na običan papir A4 ili u bilježnicu HJ (ali cijeli list!). Obojiš crtež drvenim bojicama.

A sada taj lik treba opisati, kao što smo do sada opisivali npr. djeda. Pazi na dijelove sastavka: uvod, glavni dio, završni dio. Prvo sastavak napiši na papir, imenicama u sastavku dodaj pridjeve (Tako će sastavak biti puno ljepši !) i uredno ga prepiši u bilježnicu. Pošalji crtež i sastavak!

To je uvod u ono što nas sutra čeka. Pripremam iznenađenje i opuštanje za kraj tjedna. Svakako DZ napravite danas kako bi sutra mogli uživati.wink

PID

O vodama tekućicama sve smo naučili i sada je vrijeme da riješite zadatke u RB, str. 76,77,78. Zadatak 6. poslikaj i pošalji, do ponedjeljka.

Pročitaj tekst: Vode stajaćice i živi svijet u njima, udžbenik str. 76 i završi umnu mapu koju je učiteljica Josipa započela.

Igra za ponavljanje „Škola na trećem“

DZ koji šalješ učiteljici:

MAT:  ZZ, str. 45, 5.zadatak

RB, str.46., 4.zadatak

HJ i LK: Crtež čarobnjaka i sastavak (opis)

PID: RB, str. 78, zadatak 6.- DO PONEDJELJKA

Čuli ste da je učiteljica Josipa predložila korištenje digitalnog programa za učenje matematike: Matific. Da biste to mogli koristiti morala sam vas prijaviti, a to sam i učinila. Vaše će mame na viber dobiti vaše korisničko ime i lozinku. S njima se prijavljujete u sustav Matific. Za početak tražite starije za pomoć. Želim vam ugodnu zabavu! Ima stvarno jako puno različitih igara i nadam se da će vam pomoći da još bolje savladate matematiku.

Nastavljamo sutra!

Lijepi pozdrav!