Žakanje - 4. razred

Srijeda 18.3.2020.

Autor: Irena Predović-Drakulić, 18. 3. 2020.

Za današnji rad uz HRT3 trebat će vam bilježnice iz HJ, prirode i društva i matematike. Pripremite se za rad. Svakako će vam trebati i dva trokuta ili trokut i ravnalo. Da bismo mogli danas pratiti nastavu matematike, do početka HRT3 imam za vas nekoliko zadataka.

Klikni na više.

Jučer je učitelj Bojan pokazivao usporedne pravce i pravce koji se sijeku. Znam da ste ga pozorno slušali no vidjela sam, prema nekim vašim odgovorima, da vam je to još ostalo nejasno. Zato ćemo danas i mi krenuti s tim dijelom gradiva , a tablicu množenja i dalje ćemo ponavljati.

Otvori udžbenik na str 70. i riješi 1., 2. i 3. zadatak! Pazi prilikom crtanja i pravilno označi dužine i pravce.

Otvori priloženi dokument (dolje na dnu) i precrtaj i prepišiu bilježnicu što se na njemu nalazi.

Zatim riješi 5. i 6. zadatak.

Nadam se da nije bilo teško!

Ako, još uvijek, nešto nije jasno učitelja Bojana možeš uvijek ponovno pogledati na You Tube kanalu.

Kada završi naša nastava na HRT3 u dokumentima ćeš naći još poneki zadatak za danas.

Budući da sam vidjela da vrijedno radite sve zadatke, zaslužili ste nakon ovog današnjeg zadatka izići van na sunce i uživati u krasnom danu čim dulje!

smiley

Nakon učitelja Bojana evo opet mene!

Nadam se da vam je sada puno jasnije kakvi su to usporedni pravci i njihovo crtanje. U našem udžbeniku, na str.71 u 3. zadatku je detaljno napisano i prikazano kako se crtaju usporedni pravci. To još dobro proučite i dok čitate vježbajte crtati u bilježnicu. Ono što će sigurno neke mučiti je situacija kada trokut "zapne" prilikom pomicanja na prijelazu sa stranice na stranicu (preko sredine), Tada se trokuti vrlo rado pomaknu i pravci ne ispadnu usporedni. ZNAM! Ne ljutite se. Pomaknite trokut i ravnalo, ili oba trokuta (ovisno s čime crtate)i pokušajte ponovo. Sad vrijedi ona naša rečenica: VJEŽBA RADI MAJSTORA AKO MAJSTOR DOVOLJNO VJEŽBA! Bitno je biti uporan i ne odustajati.

Nakon što to dobro izvježbate i u bilježnicu nacrtate nekoliko puta usporedne pravce, riješite str. 71 u udžbeniku.

Zadatak koji će roditelji poslikati i poslati je: (SAMO TO!)

Nacrtaj u bilježnicu usporedne pravce: a ll b, c ll d, m ll n, o ll p, r ll s.

Pravilno ih označi i sa strane napiši kraće, npr: allb.

Učitelj Bojan dao vam je još jednu zadaću. Trebate napisati recept za zdravi napitak. potrudite se da sastojaka bude što više, a i rečenica s kojima ćete opisati kako se radi taj zdravi napitak.

Tu mi zadaću nije potrebno slati.

Vježbajte crtati usporedne pravce (uvijek uz najdulju stranicu trokuta!), zadaću završite do četvrtka u 11, jer tada stiže nešto novo!

Lijepo vas pozdravljam do sutra!

Učiteljica Irena

P.S. Oni učenici koji su posudili knjigu za lektiru "Dnevnik Pauline P." svaki dan trebaju pročitati jedan ulomak knjige . Oni koji knjigu nemaju mogu ju naći na internetu ovdje:

DNEVNIK PAULINE P.

os-pregrada.skole.hr › os-pregrada › newsattach › San...

Tu se nalazi cijela knjiga , a ne samo skraćeni dio. Čitate jedan ulomak u danu (minimum!)

Za one koji se teže snalaze: u google upišite naziv knjige i kad se otvori popis, tražite os-pregrada. skole.hr

Priloženi dokumenti:
Usporedni_pravci_i_pravci_koji_se_sijeku.docx (21.07 KB)