Žakanje - 4. razred

Ponedjeljak, 16.3.2020.

Autor: Irena Predović-Drakulić, 16. 3. 2020.

Dragi učenici!

Još malo potrebnih pojašnjenja o načinu rada na daljinu.

Vidim da su neki jako vrijedni i već su napravili zadatke iz engleskog jezika. I učiteljica iz vjeronauka vam je stavila svoje zadatke pa ih trebate potražiti u lijevom stupcu-vjeronauk, 3. razred.

Što se tiče praćenja nastave na HRT3, primijetili ste da za rad morate biti spremni, a to znači bilježnice vam trebaju biti otvorene i dobro bi bilo umjesto školskog uradka napisati dan i nadnevak. Ispod toga rješavate zadatke kako se od vas traži. Danas je matematika imala dva dijela- geometriju i pisano zbrajanje. Ukoliko je geometrijska bilježnica ostala u školi, slobodno pišite u bilježnicu na kvadratiće. Koji će se satovi točno odvijati koji dan, ne mogu vam reći jer ni mi to ne znamo. Kao što ste mogli primijetiti zadaci s TV-a nisu teški niti složeni i s njima ćete biti brzo gotovi. Od sutra (utorak) aktivno uz bilježnice pratite HRT3.

Ovdje ću ja stavljati i svoje zadatke, jer moramo malo pratiti i naš plan. Knjige imate, volju imamo i prionimo poslu! wink

P.S. Ispod ovog uvodnog dijela trebate kliknuti : više i otvaraju se moji zadaci!

Ponedjeljak, 16.3. 2020.

MATEMATIKA: Množenje brojeva do 1000

1. Ponovimo iz 2. razreda: Pročitaj i prisjeti se!

Zbrajanje jednakih pribrojnika kraće pišemo kao množenje.

4+4+4+4+4= 5 . 4

Množenje možemo napisati kao zbrajanje jednakih pribrojnika.

3 . 5= 5+5+5

4 . 6= 24   je  UMNOŽAK

4 i 6 su FAKTORI

6 . 4= 24 ….Umnožak se ne mijenja ako faktori zamijene mjesta!

A što su višekratnici?

To su brojevi koji su nekoliko puta veći od zadanog broja.

Npr.: Višekratnici broja 5: 5,10,15,20,25,……..

1. Samostalno riješi zadatke u udžbeniku na str. 48

DZ: Ponoviti tablicu množenja!!!

Riješi ZZ, str.44

angel            Da isprobamo kako nam ide provjera:

Zamoli mamu da poslika 4. i 5. zadatak iz zbirke, str .44 i pošalje mi na moj mail (ili viber). To je proba!!!!!

winksadlaugh               Mame savladavaju „sva čuda tehnike“!!!!!!!

Umjesto sportske grupe izađi van….Sunce je! Ne zaboravi provjetravati sobu dok učiš ili gledaš HRT3!

Lijepi pozdrav do sutra.

Učiteljica Irena