Žakanje - 4. a. razred

NASTAVA NA DALJINU - 17.3.2020.

Autor: Snježana Mus, 17. 3. 2020.

Dragi roditelji i učenici,

Uvidom u vaše poslane zadaće nakon prvog dana nastave na daljinu vidimo da komunikacija odlično funkcionira. Sastavci o sreći su lijepi a danas vam pripremamo nove aktivnosti.

Učiteljica iz engleskog stavlja vam materijale za rad u svoju učionicu. Sa strane, lijevo, otvarate polje engleski jezik, pa Žakanje, pa 2. razred. Tamo su sadržaji za engleski. Redovito ih radite jer će ih učiteljica u nedjelju obrisati kako bi stavila nove zadatke! Učiteljica će vam javiti sljedeći tjedan kada ćete ih poslati na uvid.

Isto tako, ako želite pošaljite nam svoje radove i bilješke vezane uz školski program koji radite s učiteljicom Sanjuškom u svojim bilježnicama ili školskim dnevnicima. Ako ste se oko nečeg posebno potrudili vaše radove možete slati na adresu:  skolanatrecem2@hrt.hr . U slanju vaših uradaka mogu vam pomoći roditelji ili učiteljica.

U nastavku vam šaljemo zadatke za UTORAK 17.3.2020.

1. MATEMATIKA

Danas učimo novo gradivo – DIJELJENJE BROJEVA. Uočit ćete neke sličnosti sa množenjem brojeva što smo već naučili. Otvorite udžbenik na strani 48. Najprije riješite 1. zadatak, a nakon toga proučite 2., 3. i 4. zadatak.

U videu koji ćete pogledati, upoznat ćete novi sadržaj. VIDEO – Dijeljenje brojeva se nalazi u dokumentima.

Nakon što pogledate video u svoju bilježnicu prepisat ćete sljedeće. PLAN PLOČE koji se nalazi u dokumentima.

1. HRVATSKI JEZIK

Tema dana je: SEOSKO IMANJE pa će i naši zadaci biti vezani uz to.

Učiteljica Sanjuška vam je zadala da napišete 3 rečenice o psu ili mački. Ukoliko to niste stigli , napišite te 3 rečenice.

1. PRIRODA I DRUŠTVO

Tema dana je: SEOSKO IMANJE

Vaš je zadatak prepisati plan ploče te nacrtati životinje koje se nalaze na seoskom imanju. PLAN PLOČE se nalazi u dokumentima.

ZADACI KOJE ŠALJETE UČITELJICI

1. Bilježnica iz matematike (prepisani plan ploče i riješena 2 zadatka)
  2. Hrvatski jezik – pisanka – sastavak o kućnom ljubimcu (pas ili mačka)
  3. Priroda i društvo – nacrtani plan ploče seosko imanje