Žakanje - 1. razred

28.travanj Škola na daljinu

Autor: Jasmina Jurinčić, 28. 4. 2020.

Dragi četvrtaši,

evo nam još jednog lijepog, proljetnog dana. Danas smo u Školi s učiteljicom Gordanom dobili puno novih zanimljivosti. Pa krenimo na današnje zadatke:

EVO DANAŠNJI ZADATAKA:

H J

Danas smo čitali pjesmicu MOJA PODRAVINA, Miroslava Doleneca Dravskog .
Ponovno pročitajte pjesmicu I zapišite naslov pjesme I ime pisca u pisanku.

Potom u pisanku zapišite ovaj plan ploče:

TEMA PJESME: ljubav prema zavičaju-Podravina(kraj uz rijeku Dravu)
PJESMA je pisana kajkavskim narječjem.
PJESNIČKE SLIKE: potražite I ispišite:

PJESMA se sastoji od 5 kitica
RIMA: ispišite …

Odaberite 2 kitice pjesme I zapišite ih u pisanku . Napišite ih u štokavskom narječju.

DODATNI ZADATAK: Pokušajte napisati pjesmu svome zavičaju na našem narječju .

Asada riješite I kviz znanja.. https://view.genial.ly/5e98d9106326780e1df24cbc

M A T

Danas smo na satu matematike rjršavali zadatke kojima smo se podsjetili na REDOSLIJED IZVOĐENJA RAČUNSKIH RADNJI. I ovaj smo sadržaj učili I danas ćemo se podsjetiti na osnove rješavanja ovakvih zadataka.

PONOVIMO: Ako se u zadatku nalaze sve 4 računske radnje, najprije se množi I dijelji, a potom zbraja I oduzima.
Kada u zadatku imamo zagrade, najprije računamo izraz u zagradama, potom množimo ili dijelimo, a na kraju zbrajamo I oduzimamo.

U prilogu su dva slajda i molim da ih prepište u pisanku iz matematike zajedno s ovim tekstom u plavoj boji.

To bi izgledalo ovako: 25 + 16 : 4 = 25 + 4 = 29.
(45 + 9) : 9 = 54 : 9 = 6

Dakle, iznimno je važno poštovati ova pravila!

VAŠ ZADATAK JE riješiti 1., 2,. I 3. zadatak u našem udžbeniku, ali U PISANKE jer ćete imati više prostora za rad.

P I D Danas samo ovaj kviz za ponavljanje !

L K

Na satu likovne kulture danas smo govorili o FOTOGRAFIJI. Jeste li već pokušali fotografirati svojim mobilnim uređajem? Okušajte se ponovno ali uz ova znanja koja smo danas dobili na satu s učiteljicom Gordanom.

Odaberite neki motiv iz vašeg okruženja: stablo, cvijet, oblake, životinje...i napravite svoje 2-3 fotografije pazeći pri tom da se pridržavate pravila koja smo danas naučili. No, prije svega, uživajte u fotografiranju jer ono je najljepši način na koji možemo sačuvati ljepotu nekog trenutka ..NADAM SE ZANIMLJIVIM FOTOGRAFIJAMA KOJE MOŽETE POSLATI DO PONEDJELJKA , 04.svibnja.

S R

Kako zadržati pozornost u učenju kad nam se baš ne da...to je najčešći problem svakg učenika. Pogledajte dobre savjete koje vam šaljemu prilogu. Napišite koje su vaše metode učenja kad vam se baš I ne da.

OD DANAŠNJIH ZADATAKA NA UVID MI ŠALJETE:

HJ...plan ploče I zadatak koji ste dobili

MAT- udžb str 78 prva 3 zadatka.

Želim vam puno strpljenja I uspjeha u radu.

Priloženi dokumenti:
Kako_se_potaknuti_na_ucenje_3_4.pptx (3.84 MB)