Lino višebojac u našoj školi

Autor: Blaženka Pavlović Mlačak, 9. 2. 2018.

Lino višebojac natjecanje je hrvatskih osnovnih škola u kojem se nagrađuje pravi, pozitivan sportski duh. Natjecanje, koje već 12 godina organiziraju i sponzoriraju Podravka i Sportske novosti, 8.  je veljače našu  školsku dvoranu pretvorilo u zabavnu sportsku arenu u kojoj su do izražaja došle pozitivna dječja energija, zajedništvo i  zaigranost.

Školu je potpunosti zahvatila Lino „groznica“ - učenici su izradili navijačke transparente, uz pomoć učiteljica uredili školu, naučili Lino himnu, pripremili prigodan program.Kako su izgledale pripreme pogledajte ovdje. Našla se tu i Lino torta koju su izradile naše vrijedne kuharice te mnogo finih kolača koje su pripremili roditelji naših učenika. Iskreno im zahvaljujemo na tome.

Manifestacija je započela  kulturno – umjetničkim programom u kojem su se predstavile Žakanjske navijačice i učenici polaznici škole harmonike pri Glazbenoj školi Karlovac, Područnog odjela u  Ozlju. Interpretirane su i pjesme Žakanjski kraj te Lino višebojac. Dominik Klemenić, učenik 5. razreda PŠ u Kamanju, pročitao je svoj literarni rad na temu Svijet po mom. Njegov rad je izabran kao najbolji literarni rad na razini naše škole te je i nagrađen.

Uslijedio je natjecateljski dio programa u kojem je snage odmjerilo 12 djevojčica te 12 dječaka predmetne nastave, predstavnika pojedinih razrednih odjela, a kasnije, ekipno i učenici razredne nastave. Natjecali su se u trčanju, skoku u dalj, košarci, rukometu, nogometu i skakanju u vrećama, a ekipno u potezanju užeta i štafeti. Najbolji su bili Ivan Blažina, učenik 5. razreda Područne škole u Kamanju te Manuela Mihelić, učenica 8. razreda Matične škole. Gromoglasno navijanje orilo se dvoranom naše škole, a izvrsnu atmosferu dodatno je začinio medvjedić Lino koji se uvukao u srca publike i zajedno s njima uživao u sportskom programu. Lino je u Žakanju pronašao svoju Žaklinu s kojom je otplesao i valcer.

Novinarska grupa odradila je intervju sa sportašima Petrom Furač i Lovrom Čorkom, članovima  Gimnastičarskog kluba „Sokol“ iz Karlovca te pokušala saznati nešto više o tome kakav je zapravo život sportaša i koliko im je važna podrška obitelji.

Kako je izgledalo samo natjecanje možete pogledati ovdje.

Video uradak o Lini višebojcu u našoj školi možete pogledati ovdje.

Priloženi dokumenti:
Tablica_za_Linu.xls (37.50 KB)