ZAJEDNO DO CILJA

Autor: Jagoda Ivčić, 13. 7. 2022.

Konačno je postavljeno naše novo dugoočekivano dječje igralište.

Prikupljanje sredstava za uređenje dječjeg igrališta odvijalo se nizom akcija poduzetim na inicijativu ravnateljice škole čiji su nositelji bili naši učitelji, učenici, stručni suradnici, tehničko osoblje, roditelji i drugi članovi zajednice.

Akciju izrade i prodaje rukotvorina vodila je  Učenička zadruga „Brezik“ u suradnji s Kreativnom skupinom i Volonterskim klubom.

Sudjelovali smo na DOK-u u Kamanju u rujnu 2021. g., na srednjovjekovnom sajmu „Via Ribnik“ u Ribniku, kestenijadi održanoj u Žakanju u listopadu 2021. g., božićnom sajmu održanom ispred MŠ Žakanje i PŠ Kamanje gdje su naši učenici prodavali fritule i suvenire koje smo sami izrađivali u školi. Povodom Dana sv. Patrika na Domaćinstvu smo pekli i prodavali zelene kokice.

Da se trud isplatio svima je jasno jer na kraju ove školske godine imamo novo igralište u školskom dvorištu. Ukupna vrijednost igrališta iznosi 94.350,00 kn od čega je Općina Žakanje dala 50.000,00 kn, a Udruga „Ciciban“ uz pomoć Općine 8.350,00 kn te tako podržala našu akciju.

Osim sredstava koja smo zaradili akcijama, prikupili donacijama (Impeks Bubnjarci d.o.o., Ordinacija opće medicine Željko Maršić, Zaštita projekt d.o.o., Obrt za cestovni promet „Majhan“, „Brunski“ obrt za knjigovodstvene i informatičke usluge, Obrt „Tirsom“ Rahija, Santoni d.o.o., i Autoservis Podrebarac), škola je uložila i značajna vlastita sredstva.

Ovom prilikom se od srca zahvaljujemo Općini Žakanje, Udruzi „Ciciban“ i svim donatorima. Pozivamo djecu i roditelje da što više koriste i čuvaju naše novo igralište te provode slobodno vrijeme uživajući u prirodi i svježem zraku.

Izvor: Jasmina Katunić