Obavijest o online projektu Zadaću napiši, jedinicu izbriši

Autor: Mirjana Peretin, 21. 4. 2020.

S obzirom na novonastalu situaciju, u doba kada je nastava zbog opasnosti od širenja koronavirusa obustavljena, studenti Učiteljskog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu osmislili su projekt online pomoći u učenju pod nazivom Zadaću napiši, jedinicu izbriši.

Svim učenicima u Republici Hrvatskoj omogućeno je usvajanje nastavnog sadržaja putem televizije, u sklopu Cjelovite kurikularne reforme Škole za život. Cilj je ovog projekta pomoći onim učenicima kojima praćenje TV sadržaja predstavlja prepreku ili nije dostatan u usvajanju nastavnog sadržaja, a ujedno je to i pomoć roditeljima koji sa svojom djecom borave u samoizolaciji. Ovo je oblik odgojne potpore i obrazovne pomoći.

Volonter će u dogovoru s roditeljem i učenikom pružati konkretnu pomoć u dodatnom razumijevanju nastavnog sadržaja te pisanju zadaća ili rješavanju zadataka koji su im zadani te biti pomoć pri samom učenju preko aplikacije Skype. Ovim projektom učeniku se pružaju individualizirane metode pri učenju uzu prihvaćanje njegovih karakteristika, načina na koji uči i sadržaja koji mu dodatno treba pojasniti. Roditeljima se na ovaj način pomaže u obrazovnome, ali i odgojnome segmentu.

Pomoć u učenju pružat će učenicima razredne nastave i učenicima 5. r. iz predmeta geografija, povijest, priroda.

Roditelji se za pomoć u učenju djetetu mogu javiti putem društvenih mreža projekta: Facebook profil ili na mail: zadacunapisi.jedinicuizbrisi@gmail.com.

Više o projektu pročitajte u privitku.

Izvor: Učiteljski fakultet