Osnovna škola Žakanje druga na Državnom natjecanju „Prometna učilica“

Autor: Mirjana Peretin, 6. 3. 2020.

Dana 5. ožujka 2020. godine u Osnovnoj školi Žakanje održana je svečana dodjela priznanja i nagrada za osvojeno 2. mjesto na Državnom natjecanju "Prometna učilica" u poznavanju prometnih propisa u u kategoriji Najbolje škole.

Državno natjecanje svih učenika osnovnih škola i svih osnovnih škola iz Republike Hrvatske u poznavanju prometnih propisa održalo se već 11. godinu za redom na internetskoj platformi „Prometna učilica“. „Prometna učilica“ je web platforma namijenjena za učenje, poučavanje i provjeru znanja iz prometne kulture, prometnih propisa i prometnih pravila s ciljem unaprjeđenja sigurnosti prometa kod djece i mladih sudionika u prometu. Državno natjecanje obuhvaća korištenje „Prometne Učilice“, a boduje se pregled poučnih sadržaja, uspješnost u rješavanju vježbi te postignuće na ispitima koje zadaje Ministarstvo unutarnjih poslova RH.

Učenici Područne škole Kamanje i Osnovne škole Žakanje već dugi niz godina redovito sudjeluju u Državnom natjecanju koje se provodi u 3 kategorije (pojedinačno natjecanje učenika po uzrastima, natjecanje razrednih odjeljenja i njihovih voditelja i natjecanje škola).

Velika čestitka našim učenicima i mentorici Prometne učilice, Elviri Špelić Vidović koji su ostvarili značajne rezultate na svim razinama natjecanja te našoj školi priskrbili nagradu tablet PC uređaj. U kategoriji Najbolji učenik/učenica naša škola zauzela 6. mjesto, dok su u kategoriji Najbolji razred učenici predmetne nastave osvojili 6., 9., 23. i 26. mjesto.

Čestitke našem ženskom trojcu: Sanji Lukač, učenici 6. a razreda, na osvojenom trećem mjestu i nagradi Slackline set, te pohvaljenima Dolores Kraševac, učenici 8. b razreda, na osvojenom sedmom mjestu i Ani Kiari Dolinar, najmlađoj sudionici natjecanja - učenici 1. a razred, na osvojenom 6. mjestu.

Dodjeli nagrada nazočili su organizatori natjecanja i ravnateljstvo MUP-a te učenici i djelatnici matične i područne škole Kamanje. Nagrade je podijelio predstavnik Ravnateljstva policije Ministarstva unutarnjih poslova Miron Huljak zajedno s djelatnicima  poduzeća "Moj telekom" Sandrom Kabalin i Milanom Stevanović. Prisutni su bili i voditelj odjela sigurnosti cestovnog prometa, Policijske uprave karlovačke Dalibor Gojak, policijska službenica za preventivu i sigurnost cestovnog prometa, Policijske uprave karlovačke Tanja Petrić, načelnik Policijske postaje Ozalj Ladislav Planinac i kontakt-policajka Policijske postaje Ozalj Andrea-Vesna Trdin Lipšinić, koja tijekom školske godine održava niz predavanja na temu ponašanja u prometu i prometnih propisa.

Dodjelu nagrada možete pogledati u fotogaleriji.

Izvor: Ivana Lukšić Šegina