Projekt "Zdrav ko zmaj"

Autor: Nikolina Tržok Boldin, 21. 2. 2020.

"Zdrav ko zmaj " projekt je Društva "Naša djeca" Ozalj kojem je glavni cilj promicanje zdravlja djece, prevencija bolesti, edukacija roditelja, podizanje svijesti o problemima i rizicima za dječje zdravlje te podrška roditeljima u brizi i odgoju djece.

Tama ovogodišnjeg projekta je pravilna prehrana djeteta.

U suradnji sa lokalnim vrtićima i školama (DV Vrtić „Zvončić“ Ozalj, DV „Čarolija“ Žakanje, DV „Vesela Panda“ Kamanje, OŠ „Slava Raškaj“ Ozalj, OŠ Žakanje i PŠ Kamanje) od travnja 2020. godine do travnja 2021. godine, provest će se mnoge aktivnosti za djecu sa svrhom edukacije o pravilnoj prehrani i razvoju zdravih prehrambenih navika. Aktivnosti koje će se provoditi u suradnji s vrtićima i školama su: kreativno edukativne radionice, kulinarske radionice, Pričaonice – predstavljanje knjiga o prehrani i zdravlju, uređenje EKO vrta te Obiteljski piknik za djecu i roditelje.

Aktivnosti namijenjene odraslima su: Edukativna predavanja, kulinarske radionice i konferencija. Planiranim aktivnostima cilj je educirati javnost, prvenstveno roditelje, o važnosti pravilne i kvalitetne prehrane za zdravlje njihove djece, podići svijest u javnosti te na taj način doprinijeti općem boljitku zdravlja u zajednici, s posebnim naglaskom na zdravlje djece.

Projekt započinje Konferencijom "Zdrav ko zmaj" koja će se održati 04.04.2020. godine u Starom gradu Ozlju.
Konferencija je namijenjena roditeljima, bakama i djedovima, odgajateljima, voditeljima obrazovnih institucija, zdravstvenim djelatnicima, nutricionistima i svima zainteresiranima s glavnim ciljem edukacije i osvještavanja. O problemima moderne prehrane i njezinom utjecaju na zdravlje djeteta, te o primjerima dobre prakse na konferenciji će govoriti:

ANITA ŠUPE -  nutricionistica i autorica

Autorica popularne knjige i bloga “Istine i laži o hrani” s kojima je u našim krajevima pokrenula pravu malu prehrambenu revoluciju za povratak prirodnoj izvornoj prehrani. Misija joj je inspirirati ljude da promjenama prehrambenih navika preuzmu odgovornost za svoje zdravlje u vlastite ruke.

ANA BALAŽIN VUČETIĆ - pedijatrica i urednica bloga Paleo hedonizam

Važnost prehrane za postizanje i održavanje zdravlja osvijestila je nakon što joj je 2011. dijagnosticirana celijakija. Misija joj je podijeliti iskustvo i znanje o prirodnoj, nutritivno bogatoj, jednostavnoj i ukusnoj prehrani za zdravlje i optimalni razvoj. Želja joj je da što više budućih i sadašnjih roditelja te baka i djedova, ali i profesionalaca koji se brinu za prehranu djece osvijeste važnost raznolike nutritivne prirodne prehrane.

DIANA GLUHAK - Inovacijski projekt menadžer, magistra nutricionizma, doktorant interdisciplinarne biotehnologije

Vlasnik Sustava za Upravljanje Kvalitetom Prehrane Healthy Meal Standard, gdje je ujedno i nositelj revolucionarnih promjena prehrane u osnovnim školama i vrtićima. Konzultant, nositelj pozitivnih promjena, inspiracije i motivacije u svojoj struci. Drugačija, ne odustaje, čvrsto stoji na zemlji i ne samo da vjeruje, već aktivno radi za bolje sutra.

TENA NISETEO - nutricionistica, prvi pedijatrijski nutricionist u Hrvatskoj

Predsjednica Hrvatskog saveza nutricionista i suvlasnica edukativnog nutricionističkog centra Definicija Hrane. Jedna je od kreatorica prvog nutricionistički dizajniranog dječjeg tanjura “Zdravko Zmaj” - bojanke na tanjuru koja pomaže roditeljima i djeci u planiranju zdravog i nutritivno bogatog obroka. Kroz svoj rad aktivno doprinosi edukaciji djece i roditelja i zalaže se za promicanje pravilne i uravnotežene prehrane kod djece.

Prijave za konferenciju možete izvršiti putem obrasca

Kotizacija: 30,00 kn

Broj mjesta je ograničen.

Molimo Vas da uplatu kotizacije izvršite prema podacima u nastavku:

Društvo Naša djeca Ozalj
IBAN HR2424000081190136081
Svrha uplate: kotizacija Zdrav ko zmaj

Više informacija o aktivnostima i projektu možete pronaći na facebook stranici - Zdrav ko zmaj, Web stranici DND Ozalj ili direktnim kontaktom:
dnd.ozalj@gmail.com , Tamara Podvorac: 091 3223 332, Martina Bogović: 091 5889 684

Izvor: Društvo Naša djeca Ozalj